New York Times'tan Kaş'a övgü

ABD'nin New York Times gazetesi, 2015 yılı için okurlarına yönelik hazırladığı gezginler listesinde Türkiye'den sadece Antalya'nın Kaş İlçesi'ne yer verdi.

2015 yılında gezilip görülmesi gereken 52 muhteşem yer listesini hazırlayan New York Times gazetesi, listenin ilk sırasına İtalya'nın Milano kentini koydu. İtalya'yı Küba ve ABD'nin Pensilvanya eyaleti takip etti. Listenin 52'nci sırasında ise alternatif turizmin en önemli merkezlerinden biri olan Antalya'nın Kaş İlçesi'ne yer verildi. Kaş ve Kaş'a bağlı Kalkan Mahallesi'nin restoranlarından övgüyle bahsedilen listede, Likya Birliği'nin başkenti Patara Antik Kenti ile Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Likya Birliği'nin 6 büyük kentinden biri olan Xnathos Antik Kenti özellikle görülmesi gereken yerler olarak tanımlandı.

Kaş Kaymakamı Selami Kapankaya, "Bu, Türkiye için, Antalya ve Kaş turizmi için büyük bir onur. Bu yaz döneminde Kaş'a daha çok turist gelmesini sağlayacak bir seçim. Kaş olarak bunun bilinci ve sevinci içinde yeni turizm sezonuna hazırlanmamız gerekiyor" dedi.

Top